Servis úpravne vody
Všetky zariadenia a úpravvne vody vyžadujú pravidelné servisné prehliadky. Vykonávame pravidelné kontroly, kalibráciu parametrov a výmenu spotrebného materiálu. Ak máte akýkoľvek systém úpravy vody, na ktorý sa nevzťahuje služba dodávateľa alebo zlyhal z neznámych dôvodov, sme Vám k dispozícii. Ponúkame technické a servisné poradenstvo a rad špecifických služieb vrátane chemického servisu a tým aj optimalizáciu existujúcich procesov.
Vodný audit
Vodný audit a diagnostika
Pre účinný návrh chemického režimu úpravy technologickej vody, potrebujeme pochopiť okolnosti, za ktorých je systém prevádzkovaný. Je potrebné získať informácie o kvalite vody na vstupe, kvalite vody vnútri systému, režime prevádzky zariadenia a vykonávanej údržby, sledovaní vybraných parametrov, materiálovom zložení okruhu a bilancii spotrieb.
Čím komplexnejší súbor znalostí o konkrétnom systéme máme, tým lepšie vieme navrhnúť riešenie pre podmienky našich zákazníkov. Pri práci postupujeme podľa platných noriem daných pre túto problematiku.
Technologický servis
Technologický servis úpravne vody
Od roku 1999 sa riadime stále rovnakou filozofiou – ponúkame efektívne riešenie problémov našich klientov a náš servisný tím zabezpečuje dlhodobý, bezproblémový chod nami dodávaných systémov aj existujúcich zariadení.
Prioritou je pre nás zlepšenie kvality vody a zabezpečenie bezproblémového používania systému. Pravidelne kontrolujeme a servisujeme zariadenia a dodávame potrebné diely a prevádzkové materiály.
Chemický servis
Chemický servis úpravne vody
V rámci chemického servisu zabezpečujeme úpravu vstupnej vody pomocou zmäkčovacieho filtra, dávkovanie a prípadné doplnenie prevádzkových chemikálií do úpravne vody na základe rozborov.
Ďalej dávkovanie chemických prostriedkov pre chemické odplynenie a zbavenie zvyšnej tvrdosti a analytické overenie koncentrácie inhibítora korózie v okruhu.
Taktiež zabezpečíme dávkovanie stabilizátora tvrdosti a biocídneho prípravku v závislosti na množstve prídavnej vody.
Samozrejmosťou sú odbery vzoriek vody a ich kontrolný chemický rozbor pri napájacej, prídavnej, kotlovej vode aj kondenzáte pri vybraných sledovaných parametroch podľa príslušnej normy.
Vďaka pokročilým technológiám rozbory vykonávame priamo u Vás, aby sme mohli bezodkladne reagovať na prípadné zistené hodnoty mimo rozsah daný normou a navrhnúť a zabezpečiť nápravné opatrenia.
Vykonávame aj celkovú kontrolu zariadení (tesnosť, funkčnosť, nastavenie).
Príklady používaných chemikálií
Inhibítory korózie
Inhibítory korózie sú chemické látky pridávané do vody (prípadne iného roztoku) za účelom zníženia koróznej rýchlosti. Mechanizmus, akým toto prebieha, sa líši v závislosti na type inhibítora. Inhibítory korózie môžeme rozdeliť do troch skupín a to anodické inhibítory, katodické inhibítory a adsorpčné inhibítory.
Dezinfekcia
Klasickú metódu dezinfekcie predstavuje chlorácia pomocou chlórnanu sodného, v poslednej dobe sa stále viac uplatňuje tiež tzv. chlórdioxid (Oxid chloričitý). Tento plyn a veľmi účinné oxidačné činidlo sa lepšie rozpúšťa v studenej vode, má vyššiu dezinfekčnú kapacitu a má vyššiu účinnosť pri vyššom (teda zásaditejšom) pH vody.
Dispergátory
Úlohou dispergátorov je obmedzenie vzniku sedimentujúceho kalu. Používajú sa látky prírodného pôvodu ako napríklad triesloviny, škrob či lignín, ale je možné použiť aj syntetické polyméry ako sú polyakryláty alebo polyester. Tieto zlúčeniny spôsobia, že látky, ktoré sú rozpustené vo vode, získajú súhlasný elektrický náboj a začnú sa teda odpudzovať. Tým sa udržiavajú tzv. vznose a neusadzujú sa v okruhu.
Sekvestračné činidlá
Úlohou týchto látok je zabrániť tvorbe usadenín, teda predovšetkým vylučovanie uhličitanu vápenatého a horečnatého z roztoku. Je potrebné zdôrazniť, že aj keď býva táto metóda niekedy zaraďovaná k metódam zmäkčovania vody, nie je to zmäkčovanie v pravom zmysle slova, pretože nijako neznižuje obsah vápenatých a horečnatých solí v roztoku, iba zabraňuje ich vylučovaniu vo forme vodného kameňa.
Čistenie technológií
Čistenie technologických celkov a tepelných výmenníkov
Meranie ukázalo, že už u 0,1 mm silného sliznatého povlaku zhorší prechod tepla asi o 5-8 %. Pri 1 mm hrúbke povlaku sa chladiaci výkon ďalej znižuje tak, že môže stupeň účinnosti klesnúť až o 20–25 %. Porovnateľný pokles účinnosti nastane aj pri usadzovaní vápenca na povrchu výmenníka tepla.
V týchto prípadoch musí byť navýšený prietok chladiacej vody, aby bolo odvedené rovnaké množstvo tepla. To vyžaduje následne väčší výkon čerpadla, čím dochádza k nárastu spotreby elektrickej energie.
Dôsledná starostlivosť o vodu je preto rovnako tak nevyhnutná, ako údržba základných výrobných zariadení. Odborné a včasné nasadenie inhibítorov korózie umožňuje vytvorenie ochrannej vrstvy na povrchu materiálu a znižuje tým agresivitu vody.
Navrhneme aj zrealizujeme chemické čistenie chladiacich veží aj celých okruhov, vykurovacích sústav, parných kotlov a ďalších okruhov, v ktorých dochádza k výmene tepla. Popýtajte servis úpravne vody od EuroClean.
Každý zákazník je pre nás dôležitý
Nerobíme len ponuky od stola. Telefonujeme, prichádzame, stretávame sa, hovoríme, analyzujeme a prinášame riešenia na mieru.